Its about about money making; instead of selling it they make it as a change,at least they would be able to dispose the gum & candy's easily instead of selling it. imagine how many hundreds of riyals they may profit in a day by disposing hundreds of gums in a day.1 gum will not cost .50dh, 1 pack of gum 8-10 pcs. inside cost only @ 2-3 QR.
imagine how they make money with a single gum.
Its about about money making; instead of selling it they make it as a change,at least they would be able to dispose the gum & candy's easily instead of selling it. imagine how many hundreds of riyals they may profit in a day by disposing hundreds of gums in a day.1 gum will not cost .50dh, 1 pack of gum 8-10 pcs. inside cost only @ 2-3 QR.
imagine how they make money with a single gum.