Oh my God that is so expensive!!!! Charansoi.. don't you have anyone to cook for you???

 

Ya know you can eat really really healthy on dhal, eggs, and rice and just top it up with meat on occasion...

 

Don't veggies every go on sale???

One time I tried to feed a family of 3 on £2-3 a day for a month. I only lasted 2 weeks but it really taught me how to save money.. and also how much we waste without realizing it.